Keramika, výrobky z hliny

PhDr. Romana Píteková, Dipl.mt. l.

951 16, Svätoplukovo 561
IČO: 42 049 075
Tel.: +421 905 716 347
E-mail: romanapitekova@gmail.com
Web: https://www.facebook.com/CreativeKeramika/

Certifikované produkty :

-keramika, výrobky z hliny

Vyrábam ručne modelovanú keramiku, keramické šperky, úžitkové predmety denného použitia (hrnčeky, misy, taniere, pekáče, hlinené formy na pečenie, kvetináče, vázy, mydelničky) a iné výrobky z hliny. Keramiku vyrábam, glazujem a dekorujem výhradne sama. Tým môžem zaručiť kontrolu nad celým procesom a výbornými úžitkovými vlastnosťami svojich výrobkov. Väčšinu výrobkov vytváram na zákazku podľa želania (tvar, farba, veľkosť). Spracovávam klasickú i porcelánovú hlinu, ktorú dekorujem plastickými vzormi, glazovaním i s použitím skla. Výrobky z hliny sú vypaľované 2x. Prvý výpal pri 900 oC a druhý pri 1045 oC alebo 1200 oC, podľa typu použitej glazúry. Moju činnosť vnímam ako prirodzenú súčasť mojej „keramickej“ cesty od detstva, ako samouk. Keramika ako tradičné remeslo je spôsob tvorivého sebavyjadrenia i relaxácie, ktorá vždy ponúka mnoho rôznych postupov. Do mojich diel sa snažím aplikovať túžbu po kráse, ktorá vyčarí úsmev na tvári, pohladí a poteší oči aj dušu. Inšpirácia je všade okolo nás v prírode, pri cestovaní a spoznávaní kultúr iných krajín. V keramickej dielni často experimentujem, a tým sa neustále učím, zdokonaľujem a posúvam v tvorbe.

Svoju autorskú tvorbu som prezentovala  na podujatí Dni vidieka v NR SR, ktoré sa konali v spolupráci s MAS CEDRON – NITRAVA v roku 2016. V roku 2017 som s tvorbou postúpila do krajskej súťaže Výtvarné spektrum neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Som držiteľka značky Regionálny produkt NITRAVA na skupinu výrobkov – Keramika, výrobky z hliny od mája 2018.

Mám dušu zvedavého, všetko skúšajúceho, hravého dieťaťa. Vášeň v srdci, slzy šťastia v očiach a neutíchajúcu chuť tvoriť, darovať radosť, úsmev a pocit spokojnosti s vytvorenými dielami. So svojimi skúsenosťami sa s láskou  delím s deťmi  v škôlkach, školách, s dospelými i seniormi formou tvorivých dielničiek. Základom je keramika, no okrem toho sa venujem  zdobeniu veľkonočných vajíčok madeirovou technikou, pečeniu a zdobeniu medovníkov, odlievaniu a točeniu sviečok zo včelieho vosku, robeniu bylinkového mydla studeným aj teplým procesom. Som šťastná keď môžem ľuďom darovať, vyčarovať úsmev, pocit spokojnosti  a radosti z ich  vytvorených diel.

Mapa držiteľov značky

Kalendár