Fiero Wine - Švec

František Švec 

941 62, Kmeťovo 304
IČO: 47 054 603
Tel.: +421 907 696 535
E-mailfierowine@gmail.com
Web: www.fierowine.sk

Certifikované produkty

Víno:
– Sémillon
– Tramín červený
– Rizling vlašský
– Pinot Gris
– Sauvignon
– Dunaj

História výroby vína v rodine Švecovcov siaha do ďalekej minulosti. Ide o viac ako 100 ročnú tradíciu. Z rozprávania našich predkov vieme, že vínko dorábali vo viničných domčekoch nazývaných „hajlochy” na Hornej hore v katastri obce Černík. Samozrejme, že tieto vínka neboli ani z ďaleka na úrovni dnešných našich vín, ale som presvedčený o tom, že taktiež boli vyrábané s láskou ako aj tie naše súčasné. V tej dobe nemali na spracovanie ani technológiu ani klimatické podmienky také, aké máme my dnes. Napriek tomu som rád, že nám zachovali túto hodnotnú tradíciu pestovania viniča a výrobu tohto bohoslužobného nápoja.

Fiero Wine je malé rodinné vinárstvo, ktorému vdýchol tu pravú vinársku dušu Jozef Švec z Kmeťova. Jeho ambiciózny syn František, ktorého kamaráti v Anglicku volali Fiero, sa uchopil vedenia tohto vinárstva. Nazval ho jednoducho podľa seba a začal tak budovať novú identitu podniku s otcovou tradíciou a kvalitou vína. Základom tohto výnimočného vína je hrozno, ktoré pestujú vlastnými rukami vo vlastných vinohradoch, ktoré sa nachádzajú v Nitrianskej vinohradníckej oblasti, a to v strednej časti Požitavia. Produkujú kvalitné odrodové vína s prívlastkom, ktoré majú ovocnú vôňu a príjemnú sviežu chuť.  Tento čarovný mok vyrábajú výlučne zo zdravého hrozna, na ktoré skoro celý deň prenikajú lúče slnka, ktoré dodávajú hroznu nezameniteľný charakter. Veľa vynikajúcich vinárov potvrdzuje výnimočnosť hrozna z tejto lokality. Svedčí o tom aj mnoho našich ocenení nielen z regionálnych výstav vín, ale tiež na medzinárodnej a svetovej úrovni.

Naše malé rodinné vinárstvo Fiero Wine vzniklo v roku 2012 a pomaly sa presadzuje na nemalom vinárskom trhu hlavne kvalitnými odrodovými a prívlastkovými vínami s príjemnou chuťou a vôňou sviežeho a zdravého hrozna.

Víno je dar Boží a preto ho treba vyrábať s láskou, prijať s vďakou a piť s úctou, pokorou a vážnosťou.

Odrodová skladba vo vinohradoch je od ľahkých bielych Müller Thurgau, Muškát Moravský, cez ťažšie biele Veltlínske Zelené, Chardonnay, Rizling Vlašský, Pálava, Rulandské Šedé, po modré odrody, Cabenet Sauvigno, Alibernet.

Mapa držiteľov značky

Kalendár